17 Mart 2012 Cumartesi

İlk günlerden...

Yaklaşık 7 haftanın ardından  ilk günlerimi yazıyor olmam benim blogumu çok ihmal ettiğim anlamına geliyor sanırım... Şimdi hızlanıyor ve ilk günlerimizi anlatıp hızla bugünlere doğru yol alıyorum o zaman. :) Bildiğiniz gibi 5 Şubat gecesi ayak bastık Vilnius'a... 6 Şubat pazartesi günü itibariyle oryantasyon haftamız başlamış oldu... İşte oryantasyon haftasında yaptıklarımızdan:Oryantasyon haftasının açılışı ve 9 gün boyunca süren Survival Lithuanian Language Course (SLLC)  için gittiğimiz Vilnius Üniversitesi Merkez Binasının güzelliğine hayran kaldık, özellikle her camın önüne konulmuş beyaz orkideler çok zarifler...


İlk hafta çarşamba akşamı ise oryantasyon programına dahil olup Pub Crawling'e katıldık ve ilk gittiğimiz, country tarzı bir mekanda canlı müzik yapan ve gecemize şahane Litvan ezgileri katan bu grupla karşılaştık...Perşembe akşamı ise tarhana çorbamızı kapıp koşa koşa National Dish Party'e katıldık. Termoslarda götürdüğümüz tarhana çorbasının yanında Ece'nin ve Melike'nin yaptığı patates salatası ve cacığı da ikram ettik, ve aldığımız tepkiler şahaneydi. :)

Öte yandan hem Litvanya'nın hem de diğer ülkelerin yemeklerini hep görüp hem de deneme şansını yakaladık. :) Özellikle Litvanya muftağı çok çeşitliydi...

Perşembe günü oryantasyon haftasının son günüydü, çok fazla katılamasak da katılmaya çabaladık,  (katılamayaşımızın nedeni genellikle kayboluşumuz ya da koştur koştur eksiklerimizi almaya gidişimizdi) ve yoğun tempolu bir oryantasyon haftasını geride bıraktık. :)

Not: Bu yazımı Ece'ye ve Melike'ye ithaf ediyor, Facebook hesaplarınızdan aldığım fotoğraflar için teşekkürlerimi sunuyor, affınıza sığınıyorum. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder